MUTLULUK KULÜBÜ

“mutlu insan mutlu eder”

1. Mutluluk kulübü kimler için?

Bu kulüp kendini mutlu hisseden, mutluluğunu kendi gibi mutlu insanlarla paylaşıp çoğaltmak isteyen herkes için.

2. Mutluluk kulübü niçin bir ihtiyaç?

Kanarya sevenler ya da Aşağı Tokmaklı köyünü sevenler bir araya gelip paylaşımda bulunuyor ve sosyalleşiyor da neden mutlu insanlar böyle bir şey yapmasınlar? Mutlu olmak bunlardan daha mı az önemli bir şey? Ayrıca mutluluğun istisna, mutsuzluğunsa bir kural olduğu günümüz dünyasında bu kulüp artık bir gereklilik.

3. Mutsuzlar bu kulübe katılabilir mi?

Prensip olarak hayır. Çünkü, mutsuz insan mutsuz eder. Bazıları vardır ki sadece yıkmaktan zevk alır. Onun en büyük mutluluğu başkalarının mutsuzluğunu görmektir. Yüreği kağşamıştır ve sevme yeteneğini çoktan kaybetmiştir. Mutluluk kulübü bir rehabilitasyon merkezi değil. Kulübümüz mutlu olmayı hakkı gibi gören, başkalarını mutlu etmekten de hoşlanan, mutluluğu seçen ve bunun için çaba harcayan insanlar için.

4. Başka ne tür insanlar mutluluk kulübüne üye olamazlar?

Mutlu bir insanda doğal olarak bulunmayan aşağıdaki özelliklerden bir ya da birkaçını kendinde barındıranlar mutluluk kulübüne üye olamazlar. Her yerde torpil işler ama bizde işlemez.

* ırkçı, etnik milliyetçi, cinsiyet ayrımcı ve faşistler;

* kibirli ve insansevmezler;

* kötümser ve yıkıcılar;

* temel nezaket ve insani ilgiden mahrum olanlar;

* şiddet eğilimi olan mafya bozuntuları;

* bu devirde babana bile güvenmeyeceksin inancında olanlar;

5. Ne tür kulüp faaliyetleri olacak?

Mutlu olmaya hazır ve istekli insanlarla her şey güzeldir. Bir kafede oturup sohbet etmek, topluca yenen güzel bir yemek, beraberce çıkılan bir trekking vb. Dediğim gibi amaç ortak yaşantı ve deneyim yoluyla mutluluğu paylaşmak ve çoğaltmak. Kulüp faaliyetlerinin neler olacağına üyeler oturup karar verecekler. Mutlu insanlarla karar vermek de kolaydır.

Share

There seems to be an error with the player !