Hizmetlerimiz

Sanatçı ve Sporcu Danışmanlığı

Özgüven – Özdeğer – Seyirci Korkusu – Taklit ve Orijinallik (Biricik Olma)

Sanatta da, sporda da en iyi olmak, yüksek performansları istikrarlı biçimde gösterebilmek için yetenek ve iyi bir eğitimin dışında mutlaka gerekli olan şey özgüvendir. Özgüven ve özdeğer duygusu pekişmiş bir sanatçı ya da sporcu için zirve yolu kesinlikle çok daha kısadır.Kendinize güveninizi artırmak ve topluluk önünde çok daha rahat olabilmek için ihtiyacınız olan şey belki de profesyonel bir yardımdır.

Okul Başarısı Danışmanlığı

Sınav Kaygısı – Motivasyon – Atalet – Hedef

Sınav kaygısı, sınava yüklenen anlamlarla, otoriter aile tavrıyla, ailenin abartılı beklentisiyle ya da benzeri nedenlerle oluşan ve ortadan kaldırılabilen bir kaygıdır. Pek çok öğrenci velisi de çocuğunun kapasitesi olmasına rağmen harekete geçmemesinden, çalışma isteğine sahip olmamasından yakınır. Çocukla zıtlaşmak, ona sürekli ders çalış denmesi ve bunun gibi yaygın veli hataları çocuğu olsa olsa okuldan uzaklaştırır. Kendi istediği ve heyecan duyacağı bir hedefe profesyonelce yönlendirilen öğrenci mutlaka harekete geçer. Unutmamalı ki başarısızlık yoktur sadece sonuçlar vardır. Herkes başarabilir.

Yaşam Becerileri Danışmanlığı

Sosyal Beceri – Kendini İfade Etme Becerisi – Sosyal Çekingenlik – Öfkesiz Bir Yaşam

Özgüven – Özdeğer – Anlam Bunalımı – Hayır Diyebilme – Kaygı ve Stresle Başa Çıkma

Pek çok insan sosyal becerileri zayıf olduğu için; kendini iyi ifade edemediği, topluluk içinde rahat olamadığı, hayır diyemediği için mutsuz. Bazıları da öfkelerinin esiri. Bir kısım insan da kendine güvenmeyi bir türlü beceremiyor ya da kendini değerli bulmayı. Hayatın anlamı ne diye ortalarda dolaşan bir grup insan da var. Bu grupların hepsinde ortak olan yönler ise hayattan yeterince zevk alamamak, mutlu ve başarılı olamamak. Bütün bu alanlarda profesyonel bir danışmanlık yaşam kalitenizi, başarınızı ve mutluluğunuzu artırmada mutlaka size katkı sağlayacaktır.

Aile Danışmanlığı

İlişki Dili – Evlilikte Mutluluk – Evlilik ve Paylaşım – Olumsuz İlişki Hafızası – Evlilikte Özen

Karmaşık bir çağda yaşıyoruz ve buna parelel olarak ilişkiler de karmaşıklaştı. Özgürlüğün ve bağımsızlığın yükselen değerler olduğu günümüzde temeli paylaşım ve fedakarlık olan ilişkileri uzun yıllar ayakta tutmak güçleşti. Her ilişkinin özel dili ve yapısı ortaya çıkarılarak ve çifti bir arada tutan değerler pekiştirilerek kalıcı mutluluk elde etmek mümkün. İlişkilerin özen istediği hep hatırda tutularak çocukların güzel kenar süsleri olduğu mutlu ve huzurlu mikro evrenler yaratmak mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan şey belki de profesyonel bir katkı.

Share